Złoty Bug Peter Schiff dowiaduje się, że posiadacze Bitcoinów nie będą sprzedawać za żadną cenę

Prawie 60% z 13.000 osób twierdzi, że będzie „hodl“ Bitcoin do grobu, jeśli cena BTC nie handluje powyżej 10.000 dolarów.

Bitcoin (BTC) odniósł sukces w trolowaniu niesławnego sceptyka Petera Schiffa, ponieważ kolejna próba zdyskredytowania inwestorów spada płasko.

W nowej ankiecie przeprowadzonej 14 lipca na Twitterze Schiff zapytał, jak długo BTC/USD powinien obracać czterocyfrową lub mniejszą liczbą, aby inwestorzy mogli sprzedawać swoje monety.

„Zabieram to do grobu“
Po 18 godzinach pracy w prasie, ponad 13.000 osób odpowiedziało Schiffowi, który jest teraz dobrze znany z braku wiary w Bitcoin Rush.

„Ten quiz jest dla Bitcoin HODLers“, powiedział, zwracając się do swoich docelowych odbiorców.

„Jak długo jeszcze cena #Bitcoinu musi pozostać poniżej $10,000 zanim wrzucisz ręcznik i sprzedasz?“

Schiff zaoferował cztery opcje: 1 rok, 3 lata, 10 lat i dopóki inwestor nie umrze. Spośród tych, którzy odpowiedzieli, „zabieram go do grobu“ był łatwo najbardziej popularnym wyborem, z 58% głosów.

Wynik, prawdopodobnie nie ten, którego szukał Schiff, jest powtórzeniem jego poprzedniego sondażu Bitcoin, który zestawił BTC ze złotem. Następnie respondenci zdecydowali, że zarówno BTC/USD, jak i XAU/USD będą nadal zyskiwać, ponieważ ten ostatni osiągnął dziewięcioletni rekord wynoszący 1800 dolarów.

Złoty kolor dla Bitcoinerów

Ankiety na Twitterze są z natury rzeczy niewiarygodne, biorąc pod uwagę ich brak kurateli i podatność na stronniczość. Na przykład, Bitcoiners mogliby wybrać preferowaną przez siebie opcję, aby udowodnić Schiffowi swoją rację.

Sam Schiff również nie jest ponad podejrzenia co do swoich motywów. Pomimo ciągłego lambrowania Bitcoina, jest on właścicielem niewielkiego przydziału i był rozczarowany głosem, gdy chwilowo stracił hasło do portfela, starając się o odzyskanie dostępu.

Wciąż toczącej się bitwie o Bitcoin kontra złoto, Schiff może również używać Bitcoin do perkusji dla swojej złotej firmy, SchiffGold, od inwestorów szukających bezpiecznego schronienia.

Nie wszyscy są przekonani, że te dwa aktywa mają równe szanse. W tym tygodniu Robert Kiyosaki, autor książki „Rich Dad, Poor Dad“, powiedział w jednym z wywiadów, że jego zdaniem złote łodygi zostaną „wycofane“, ponieważ krypto waluta zajęła centralne miejsce.